Inwazja Rosji na Ukrainę

W Ukrainie trwa wojna, która zmusiła już (jak podaje UNHCR) ponad 1,5 miliona osób do ucieczki z kraju. Z komunikatów polskiej Straży Granicznej wiemy zaś, że ponad milion uchodźców przedostało się z Ukrainy właśnie do Polski. Wszyscy są także zgodni, że jesteśmy świadkami najszybciej narastającego kryzysu uchodźczego w Europie po II Wojnie Światowej.

Droga do Polski, do miejsc, w których można znaleźć schronienie jest ciężka, a niekiedy nawet tragiczna. Zmęczenie, wychłodzenie, głód, ogromny stres i ograniczony dostęp do lekarstw przyczyniają się do całościowego osłabienia organizmu, obniżenia odporności, a przez to częstszego pogarszania się funkcjonowania tak somatycznego jak i emocjonalnego. Znaczna część osób przybyłych z Ukrainy do Polski potrzebuje, albo już za chwilę będzie potrzebowała, pomocy psychologicznej. Również my Polacy i nasze dzieci, w związku z doświadczanym napięciem wynikającym z sytuacji utraty poczucia bezpieczeństwa coraz częściej potrzebujemy pomocy w poradzeniu sobie z uczuciami lęku i niepewności.

Informujemy, iż pozostajemy do Państwa dyspozycji służąc swoją wiedzą, doświadczeniem zgodnie z naszymi możliwościami i kompetencjami.

W razie potrzeby prosimy o kontakt pod nr tel. 77 /482-12-26
Solidarność naszą siłą! Cлава Україні!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz